Подождите, идет загрузка ...

Главная О фирме Услуги Работы Бесплатные рефераты Заказ Вакансии Ссылки Гостевая книга Адрес ДомойНаписать письмо
1Тема: Українська національна революція 17 ст. та формування української держави (1648 р. – кінець 18 ст.)
СодержаниеВступ 3
1. ПЕРЕДУМОВИ НАЦІОНАЛЬНОЇ РЕВОЛЮЦІЇ (1648 – 1676). ХАРАКТЕР, РУШІЙНІ СИЛИ ТА СУЧАСНА ПЕРІОДИЗАЦІЯ РЕВОЛЮЦІЇ 4
2. РОЗГОРТАННЯ НАЦІОНАЛЬНО-ВИЗВОЛЬНОЇ ВІЙНИ (1648 – 1657 рр.) УТВОРЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ГЕТЬМАНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ 7
3. НАСТУП НА ПОЛІТИЧНУ АВТОНОМІЮ УКРАЇНИ. ПОРАЗКА УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ РЕВОЛЮЦІЇ 10
4. УКРАЇНА ЗА ГЕТЬМАНУВАННЯ І.МАЗЕПИ ТА І. СКОРОПАДСЬКОГО. П.ОРЛИК ТА ЙОГО КОНСТИТУЦІЯ. ОСТАТОЧНЕ СКАСУВАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ В ІІ ПОЛОВИНІ ХVІІІ СТ. 12
Висновки 16
Література 17

Вступ
У середині ХVII ст. в українських землях народний гнів вибухнув з такою силою, що не тільки кардинально змінив хід національної історії, а й суттєво вплинув на геополітичний розвиток усієї Європи. Ця подія була глибоко закономірним явищем. Спрацював комплекс чинників, які зробили широкомасштабний народний виступ необхідним і можливим.
У вкрай несприятливих умовах іноземного панування, політичної роздробленості українських земель, жорстокого соціального та національно-релігійного гноблення український народ знайшов сили для створення держави, яка мала етнічні українські риси і демократичну форму організації влади. Ця доленосна для України мета була досягнута під безпосереднім керівництвом Богдана Хмельницького у ході Національно-визвольної війни, що розпочалася 1648р.
Висновки
Події того часу сучасними істориками розглядаються як національна революція, тобто як корінний переворот в житті суспільства, який призвів до ліквідації старого ладу, старих порядків і сприяв становленню нових суспільних відносин.
В ході революції було повалено польсько-шляхетське панування і створено Українську національну державу республіканського типу, визначена територія та кордони держави, які включали в себе більшу частину українських етнічних земель.
Були утворені майже усі елементи, що забезпечували функціонування держави: державні органи, національна армія, податкова та дипломатична служби, судова система.
Докорінно змінилися соціально-економічні відносини: ліквідовано велику земельну власність польських феодалів, знищено кріпосне право, козацька старшина перетворилася в новий панівний клас.
Литература
Література

1. Брехуненко В.А., Войтович Л.В., Головко О.Б., Горобець В.М., Гурбик А.О. Історія українського козацтва: Нариси: У 2 т. / НАН України; Інститут історії України. НДІ козацтва / В.А. Смолій (відп.ред.) – К., ВД Києво-Могилянська академія, 2000. – 800с.
2. Горобець В.М., Гуржій О. І., Матях В. М., Смолій В. А., Степанков В. С. Історія України в особах. Козаччина / В. Горобець (упоряд.). – К., Україна, 2000. – 301с.
3. Алексєєв Ю.М., Вертегел А.Г., Даниленко В.М. Історія України: Навч. посіб. – К., Каравела, 2004. – 255c.
4. Верстюк В. Ф., Гарань О. В., Гуржій О. І., Даниленко В. М., Євтух В. Б. Історія України: Навч. посібник / В.А. Смолій (ред.). – К., Альтернативи, 1997. – 416с.
5. Грушевский М.С. Очерк істории украинского народа. – К., Лыбидь, 1991. – 399с.
6. Грушевський М. Хто такі українці і чого вони хочуть. – К., Знання, 1991. – 240с.
7. Жуковський А., Субтельний О. Нарис історії України. – Львів, НТТШ, 1993. – 230с.
8. Котляр М., Кульчицький С. Шляхами віків: довідник з історії України. – К., Україна, 1993. – 380с.
9. Крушинський В.Ю., Левенець Ю.А. Історія України: події, факти, дати. – К., Зодіак-Еко, 1993. – 176с.
10. Яворницький Д.І. Історія запорозьких козаків: Т.2. – К., Наукова думка, 1990. – 560с.
 
Найти бесплатную работу
Заказ новой работы можно осуществить по телефону:8(044)592-56-57

Расширенный поиск по базе платных работ
Новости

Заказы принимаются:
- по электронной почте diplomna@ukr.net
- на сайте
в форме Заказ
- по телефонам 098-404-55-82, 073-402-23-28


У вас нет времени ехать к нам в офис - это не проблема!
Закажите работу у нас на сайте, и оплатите в любом удобном для вас банке или картой! И наконец получите ее в электронном виде на ваш е-mail!
Почему это удобно? Вы экономите время и деньги, при этом все гарантии сохраняются.

На сайте выложена база нового материала 2017 года!


Если Вас интересует готовый материал воспользуйтесь расширенным поиском. Если Вас заинтересует только часть работы, уточняйте ее цену у администратора Готовый материал можно оплатить безналично и получить в электронном варианте


Наш новый сервис - бесплатный материал! Добавлена новая страница "Бесплатные работы", это возможность поиска материала для вашей самостоятельной работы.
О фирме | Услуги | Работы | Заказ | Вакансии | Ссылки | Гостевая | Адреса
Создание и поддержка сайта - vbs.com.ua